Krby Vaňo

VATERM s.r.o.
Nitrianska 70/18
955 01  
Chrabrany

Napíšte nám

PROFIL SPOLOČNOSTI

Kachliarskemu remeslu sa venujeme od roku 2003. Profesionálne sa začíname formovať už v roku 2004.

Začíname predajom krbových vložiek, kachiel, komínov a krbových materiálov. Postupne zaraďujeme i montáž vlastných diel.

V roku 2006 sa vyučíme spolu s kolegom v odbore kachliar. Na odborných školeniach ďalej zdokonaľujeme svoje vedomosti. Vstupujeme do Cechu kachliarov.

Pravidelne sa zúčastňujeme na produktových školeniach na Slovensku a u zahraničných výrobcov kachliarskych produktov v Rakúsku, Nemecku, Taliansku a samozrejme v Čechách.

Nami používané materiály sú certifikované, zdraviu neškodlivé, dodávané poprednými európskymi kachliarskymi firmami.

Predstavy zákazníkov kreslíme v špičkovom kresliacom programe a podľa vytvorenej dokumentácie realizujeme naše diela.

Máme záujem o stále zdokonaľovanie svojho rozhľadu v remesle. Neprestajne hľadáme nové možnosti, technológie a materiály. Toto je náš cieľ a predstava ako byť odborník v našom krásnom remesle - byť KACHLIAR.

OHEŇ

V momente, keď prvý človek zapálil oheň, zmenil sa svet. Ľudia už nejedli surové mäso, už nikdy im nebola zima. Postupom času zistili, že oheň nie je len dobý pomocník, ale tiež príjemný spoločník pri relaxe a odpočinku. Pri otvorených krboch sa ohrievali panovníci a hospodári. Na sporákoch sa varilo na zámkoch, ako aj na statkoch.

V priebehu mnoho storočí priniesol vývoj aj iné zdroje tepla, ktoré sa zdali až do nedávna tými, ktorým bude patriť i budúcnosť. Moderná doba priniesla ale rýchlejší život plný stresu, úplne iné hodnoty i nutnosť šetrenia a ochranu životného prostredia. Aby sme dokázali tomuto všetkému čeliť, dáva stále väčší počet z nás prednosť skutočným hodnotám, vraciame sa k skutočným krásam života. Kachľové pece, sporáky a krby stále nachádzajú väčšie uplatnenie či už vo svojej pôvodnej podobe alebo v podobe modernej, extravagantnej a designovej.

plamen ciernobiely

KACHLIAR

Kachliar - remeselník, ktorý stavia kachľové pece, sporáky, krby, vonkajšie kuchyne. Jednotlivé riešenia nadimenzuje, nakreslí, ocení a premení do diel, ktoré sú stredom pozornosti celej domácnosti a pýchou majiteľa. Je šťastie, ak má človek možnosť sa zaoberať vo svojej profesii tým, čo ho napĺňa, čo mu prináša radosť. Pokiaľ sa stane koníček i zamestnaním, je vlastne vyhrané a život sa stane radostnejším.

SPOĽAHLIVÝ DODÁVATEĽ

Aby sa oheň v dome nezmenil vďaka samozvaným "odborníkom" na nočnú moru, vznikol Cech kachliarov, profesná nezisková organizácia, ktorá na Slovensku združuje pravých odborníkov zapálených pre svoje remeslo. Aby sme vám dokázali ponúknuť kompletné služby na špičkovej úrovni, sme členmi cechu. Pravidelne sa zúčastňujeme na školeniach a seminároch, týkajúcich sa nových spotrebičov, pracovných postupov a materiálov. Zákazník má záruku v tom, že pri hľadaní riešení sa mu dostane maximum aktuálnych informácii z odboru a teda i technicky kvalitných riešení.

ODBORNOSŤ A PORADENSTVO

Nie každý, čo varí, je kuchár, nie každý, čo opravuje autá, je skutočným automechanikom, a nie každý, čo stavia pece (predovšetkým krby) je kachliar. Ponúkame vám svoje dlhoročné skúsenosti pre odborný návrh technického riešenia. Nad výkresmi vášho domu spoločne prediskutujeme možnosti, zvážime výhody a nevýhody jednotlivých vykurovacích systémov, urobíme grafický návrh v špičkovom grafickom programe a vytvoríme cenovú ponuku. Zorientovať sa na trhu nie je pre laika vôbec jednoduché, priamo až nemožné. Venovať veľa času hľadaním produktov na internete a po výstavách nebýva vždy prínosom. Radi vás zorientujeme v labyrinte produktov a spolu vyfiltrujeme povrchné a nespoľahlivé riešenia.