POPIS POUŽÍVANIA SÁLAVÝCH AKUMULAČNÝCH PECÍ

Sálavé teplo, ktoré produkuje akumulačná pec, je veľmi podobné slnečnému žiareniu. Je to stopercentne zdravá, storočiami preverená forma kúrenia prinášajúca pre užívateľa vysoký komfort obsluhy. Bežný interval prikladania do pece je 12 hodín. Palivo dohorieva viacej ako hodinu.Pokiaľ ohniskové dvierka majú presklenie, prináša tak užívateľovi krásny pohľad do plameňov ohňa. Vďaka dvom priloženiam za 24 hodín je vlastne zaručený konštantný prísun tepelnej energie do objektu. Veľkou výhodou akumulačnej pece je, že vďaka sálavému teplu nevzniká vrstvenie do tepelných zón a teplota v miestnosti je tak od podlahy po strop veľmi konštantná.

SPÔSOB KÚRENIA V AKUMULAČNEJ PECI

Do sálavých akumulačných pecí vkladáme palivo väčšinou jeden krát za 12 hodín. Palivo potom vyhorieva skoro dve hodiny a nabíja pec tepelnou energiou. Po vyhasnutí paliva tak ešte dlhé hodiny teplo odsáláva z plášťa pece do okolitého priestoru. Pokiaľ sa vonku ochladí a ja potrebujem do interiéru priviesť väčšie množstvo energie pre udržanie tepelnej pohody, môžem počet prikladaní z dvoch zvýšiť na tri. Tým skrátim interval prikladania z dvanástich na osem hodín. Zvýšim tým vlastne výkon pece cca o 50%.

PRIESTOROVÁ DISPOZÍCIA PECE

Akumulačné pece sú priestorovo väčšinou náročnejšie ako obyčajný krb. Veľmi často bývajú opatrené vykurovacou lavičkou, ktorá je tiež veľkým bonusom pre užívateľa.  Len si predstavte, že v sychravých dňoch po vychádzke, po vinku, si sadnete na vykúrenú keramickú lavičku a necháte sa vyhrievať príjemným sálavým teplom. Pec je dispozične určite väčšia, pretože mimo ohniska skrýva pod svojím plášťom predovšetkým masu akumulačného materiálu.


VZHĽAD PECE

Akumulačnú pec dnes zákazníci veľmi často požadujú s presklenenými prikladacími dvierkami. Využívate tak maximálny komfort sálavej pece a pritom si užívate pohľad do ohňa, ako keby som mal v domácnosti krb. Pochopiteľne platí pravidlo, čím menšie presklenie dvierok, tým menej rýchleho tepla v miestnosti vplyvom priameho sálania cez sklo.